Katedra je organizačně členěna do pěti pracovních skupin: oddělení biosystematiky a ekologie rostlin, odd. tkáňových kultur a konzervační biologie rostlin, odd. fytopatologie a mikrobiologie, laboratoř molekulárních markerů a algologická laboratoř.
Pracoviště disponují rozsáhlým experimentálním zázemím (specializované laboratoře, klimatizované komory, kultivační místnosti, skleníky, GMO laboratoř). Katedra spravuje Národní sbírku UPOC (fytopatogenní houby, řasy a sinice) a herbář (OL). Součástí katedry je také unikátní kolekce masožravých rostlin a botanická zahrada.
Vědecká činnost katedry je zaměřena do různých oblastí teoretické i aplikované botaniky. Především se uplatňuje anatomicko-histologický výzkum vybraných skupin rostlin; taxonomicko-chorologický výzkum vyšších rostlin; výzkum společenstev a biodiverzity rostlin; populační biologie rostlin; genetické diverzity rostlin; reprodukční biologie a ochrana genofondu; fytogeografie; využití kultur rostlinných explantátů; studium rozšíření a genetické variability fytopatogenních hub; výzkum mechanismů rezistence genových zdrojů rostlin; algologie a mikrobiologická charakteristika vod.
Katedra má rozsáhlé domácí i mezinárodní kontakty a spolupráci s více než 30 univerzitami a vědeckými institucemi na celém světě. Pracovníci katedry rovněž poskytují konzultační služby veřejnosti a firmám v oblasti botaniky, biologie a genetiky rostlin, zemědělství a zahradnictví.
Address: |
Šlechtitelů 11 783 71 Olomouc |
Telephone: | +420 585 634 801 |
E-mail: | botany@upol.cz |
Web: | http://botany.upol.cz/ |
Gate2Biotech - Biotechnology Portal - All Czech Biotechnology information in one place.
ISSN 1802-2685
This website is maintained by: CREOS CZ
© 2006 - 2024 South Bohemian Agency for Support to Innovative Enterprising (JAIP)
Interesting biotechnology content:
CVUT - Czech Technical University
Biotechnology projects - Plant biotechnology, Animal biotechnology, environmetal, ..
Tick-borne red meat allergy prevented in mice through new nanoparticle treatment
These 3D model brains with cells from several people are first of their kind